Digitální iontoforézy OZO-OZO

Iontoforézy OZO-OZO jsou navrženy na plně digitální platformě s několikanásobnou kontrolou výstupního proudu a ochranou uživatele. Díky moderní konstrukci přístroje poznají, kdy do vaniček vložíte končetiny a postupně samy zvýší proud na požadovanou hodnotu. Současně také neustále sledují, aby procedura probíhala po celou dobu správně.

Díky této několikanásobně ochraně proudu je mohou používat i děti nebo starší uživatelé. Integrovaná zvuková odezva zařízení umožňuje používat iontoforézy OZO-OZO i nevidomým uživatelům.

Technologie

Iontoforéza OZO-OZO využívá malé množství stejnosměrného proudu a prostřednictvím vodního prostředí jej přenáší na ruce, nohy nebo do podpaždí. (Pro aplikaci do podpaždí je nutné zakoupit speciální polštářky, které nejsou součástí základního balení OZO-OZO.) Slabý elektrický proud protéká díky nižšímu odporu přednostně potními kanálky, kde dochází ke koagulaci proteinů. To vede k zastavení, nebo alespoň zmírnění nadměrného pocení.

Výsledky

Účinek iontoforézy OZO-OZO nastupuje rychle a při je pravidelném používání trvalý. Většina uživatelů pozoruje pozitivní účinek terapeutické procedury již do 14 dní od začátku používání.

Vždy je však nutné brát ohled na individuální reakce organismu. Pokud se výsledky aplikace iontoforézy dle doporučeného schématu nedostaví do konce 4. týdne používání přístroje, kontaktujte nás. Nabídneme Vám individuální konzultaci a pokusíme se nalézt řešení, aby terapeutické procedury dosahovaly očekávaných výsledků.

Bezpečnost přístroje a kontraindikace

Intoforézy OZO-OZO byly navrženy dle bezpečnostních limitů stanovených pro zdravotnická zařízení. Maximální proud i maximální napětí proto odpovídají nejpřísnějším limitům. Snadné a jednoduché ovládání i postupy, jak iontoforézu používat, umožňuji profesionální i domácí použití.

Do přístrojů jsou vestavěny nejmodernější systémy zvyšující komfort jejich používání. Systém omezení proudu při náhlé změně impendance omezuje nepříjemné pocity, které by se mohly objevit při ponoření či vytažení končetin z léčebných vaniček. Dále přístroje disponují časovačem s automatickou změnou polarity proudu a zvukovým indikátorem intenzity. 

Kontraindikace iontoforéz (tito pacienti nesmí zařízení používat):

  • osoby s kardiostimulátorem
  • osoby s implantovaným kardiostimulátorem nebo kardiovertrem-defibrilátorem
  • těhotné nebo kojící ženy
  • ženy s nitroděložními tělísky, které obsahují kovové elementy
  • osoby s kovovými kloubními náhradami nebo implantáty
  • osoby se zvýšenou citlivostí kůže na rukou a chodidlech
  • osoby s polyneuropatií

Elektrody iontoforézy jsou vyrobeny z nerezové oceli podle normy DIN 1.4301 - AISI 304. V případě onemocnění kůže nebo alergie na chróm nebo nikl konzultujte použití přístroje se svým kožním lékařem a alergologem.